Ana Sayfa / Profesyonel Aşçılık
Bu Eğitim Programı ile; Aşçılığın inceliklerini, ağırlama kültürünü, gıda bilgisini ve güvenliğini bilen, Dünya mutfaklarından; çorbaların, mezelerin, hamurlu, tencere, tava,fırın yemeklerinin,pilav,garnitür ve tatlıların hazırlanmasını, pişirme yöntemi, süresini uygulayıp yapan,Aşçılık konusunda bilgi sahibi olmak ve aşçılık sektöründe yönetimsel anlamda çalışmak isteyen Türkiye ve Dünya yiyecek-içecek sektörünün ihtiyaç duyduğu bilinçli, nitelikli Yabancı Dil bilen Profesyonel Aşçı yetiştirilmektedir.

Eğitim Süresi

20 hafta Teorik - Uygulama ve 12 hafta staj olmak üzere toplam 8 aydır.Sınıf kontenjanları 8 kişi ile sınırlıdır.

Haftaiçi Sabah Grubu : 09:00 - 12:30 Akşam Grubu :18:00-21:30

Haftasonu Grubu: Cumartesi-Pazar 09:00-18:00

Sertifika

Eğitimi sonunda Teorik ve Uygulamalı sınavdan başarılı olan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı; Klasik Türk Mutfağı (Aşçılık), Dünya Mutfakları (Avrupa-Afrika),İngilizce Seviye A1,İngilizce Seviye A2 ve Mesleki İngilizce(Yiyecek İçecek Hizmetleri/Mutfak) olmak üzere 5 adet sertifika verilmektedir.Bu sertifikalar ile yurtiçi ve yurtdışında yasal olarak mesleklerini icra edebileceklerdir.
 

Konaklama

Eğitimlerimize Ankara dışından katılmak isteyen öğrencilerimiz başkentin en özel ve güzel öğrenci yurtlarında okulumuza özel fiyatlarla konaklayabilmektedir..

Staj

20 hafta süren teorik ve uygulamalı eğitimden sonra en az 12 hafta boyunca isterlerse okulumuz tarafından başkentin önde gelen işletmelerinde stajlarını görürler.Dilerlerse kendi buldukları fakat okulumuzun kriterlerine uygun işletmelerde de stajlarını görebilirler. Ayrıca Katar,Dubai, Amerika,Avustralya,Yeni Zelanda,Kanada ve Avrupa'nın birçok ülkesinde kaliteli otel,resort ve Cruise Gemilerinde 12 Ay'a kadar maaşlı staj programlarına da katılabilirler.

"Stajlarını başarı ile tamamlayan öğrencilerimize %100 İş Garantisi verilmektedir."

Yurtdışı Eğitim Olanakları

Kardeş okulumuz olan İtalya'nın önde gelen Aşçılık ve Pastacılık okulu olan Italian Kitchen Academy'de okulumuza özel fiyatlarla eğitiminize devam edebilirsiniz. http://www.italiankitchenacademy.com/accademia/
 

Eğitim Ücreti

Stajsız 12.500 TL (KDV dahil) Stajlı 14.000 TL (KDV dahil) 

Okulumuz tarafından Şef Üniforması,Profesyonel Şef Bıçak Seti,Eğitim Dökümanları (Kitap,Cd vb) öğrencilerimize hediye edilmektedir.

 
* Peşin ödemelerde %10 indirim uygulanır.
* Okulumuzun Anlaşmalı olduğu Bankalardan 36 ay vadeli Mesleki Eğitim Kredisi kullandırılır.